Mobile Legends Türkiye topluluğu olarak, daha kaliteli ve zevkli oyun deneyimi için oluşturduğumuz platforma destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

Mobile Legends Türkiye

UNUTULMUŞ HAZİNELER SERİSİ : NANA

NANA ile birlikteyiz…

Sıralı oyunlarda sıkça duyduğumuz “Sıralı da Nana mı alınır?” , “Nana da neyin nesi ?” , “Nana alma yoksa oyunu satarım.”
gibi bir sürü cümleler kullanılıyor. Bende şunu söyleyeyim;
NANA ALIN!..
Çünkü Nana alınan karşılaşmada, rakibi etkisiz bırakmak için, ultileri çöp etmek için, en aktif karakteri bile eritebilmek için bile yeterli yetenekler var. Şöyle bir durum var ki; bu oyunda her karakterin canı, bir kediye(!) dönüşene kadardır. Ne kadar kasılmış olsa da, kediye dönüştüğünde çaresizce çırpınmaya başlayacak ve sonrasında kaçınılmaz olan ölümle tanışacaktır. ayrıca etkili bir şekilde ultileri bozabilme ve tf’ler için toplu sersemletme yeteneğinin var olması onu kesinlikle tf’lerin vazgeçilmezi yapıyor. Ayrıca Nana’ya yapılacak uygun bir build ile daha çabuk kediye dönüştürebilme ve sürekli olarak ulti atma şansı ele geçirmiş olursunuz. İlave olarak ekleyeceğiniz tank eşyaları ile kesinlikle rakiplerinize zor saniyeler geçirteceğiniz bir oyunu garanti ederim.

Peki Nana’nın yanında oynanabilecek karakterler kimlerdir?

Açıkçası Nana’nın yanında her karakter oynanabilir ama benim favori üçlüm NANA , GORD VE RUBY üçlüsüdür. Basitçe bahsetmem gerekirse; bu üçlünün ultileri birbirini kusursuzca tamamlar.
Basit bir zamanlama ayarı ile Ruby’nin kendine çektiği düşmanların üzerine atılacak olan bir Nana ultisinden sonra bitirici vuruş tabii ki GORD’ta. İşte bu 3lü ile tf’lerde rakiplerinizin çaresizce kıvranıcağının sizlere garantisini verebilirim.

Peki Nana’ya uygulanması gereken build nedir?

 

Bu eşyaları neden seçmeniz gerektiğine gelirsek; biliyorsunuz ki Nana’nın özellikleri rakibi etkisiz kılmak amaçlıdır. Yani, hasar vermekten ziyade hasar verdirmeye ve takımı korumaya yönelik. Bu nedenle ilk eşyalarımız da “bekleme süresi azalma” kullandık. Böylece rakipleri çok daha çabuk ve daha aktif bir şekilde etkisiz bırakma şansı elde etmiş oluruz. Bunun haricinde savunması ve can çalmasındaki amaç, rakipleri tarafından çabuk eritilememesi ve daha uzun süre hayatta kalabilmesi amacı beslemekte. Son olarak Nana’nın yeteneklerini hızlı ve seri kullanacağımız için “mana yenilemesi” ve “mana içeren” eşyalar kullanmak da çok önemli bir rol oynar.

 

Arda

YORUM YAZ