Mobile Legends Türkiye topluluğu olarak, daha kaliteli ve zevkli oyun deneyimi için oluşturduğumuz platforma destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tank nedir? En önemli yönleri nelerdir? Günümüzde yapılan hatalar nedir ?

Mobile Legends Tank nedir? En önemli yönleri nelerdir? Günümüzde yapılan hatalar nedir ?

Öncelikle “tank nedir?” sorusuna değinmek isterim. Tank demek; oyunun kaderi demektir. tank demek oyunu idare ettir ve Tank demek; kusursuz bir takım olmak istiyorsanız en önemli rolü üstlenmek demektir. Oyun içerisindeki uygulanacak olan taktikleri belirleyecek olan, neler yapılması gerektiğini, hatta oyun içerisindeki bütün yönlendirmeleri yapacak olan kişidir Tank. Yani kısacası tank takımın beyni ve kaptanıdır.

Tank rolünün önemi ise şöyle açıklanabilir. Eğer ki takım savaşlarınızda tankınızı dinlerseniz, kesinlikle rakip takıma karşı bir sıfır önde olursunuz . Tankınızı iyi seçmeyi de tabii ki unutmayın. İyi bir tankın takımınızın beyni olması gerekir. Doğru hamleleri planlayabilmeli, gelecek olan saldırıyı sezebilmeli ve gerekirse kaçmayı bile doğru zamanla ayarlamalıdır. Eğer ki bu rolde iyi olan bir arkadaşınız var ise; bırakın sizi tank yönlendirsin. Bu bir takım oyunu ve bireysel kazanmak neredeyse imkansız. Kendinizi zorlamayın ve bir takım olarak birlik olmaya odaklanın. Bu sizi mutlak zafere taşıyıcaktır. Oyun içerisinde yapabileceğiniz bir sisteme örnek vermek gerekirse; hepiniz sesli konuşma sistemini açın ve acil durumlar haricinde bırakın sadece tank konuşsun. Sizi yönlendirsin, böylece taktikleriniz ve tankınız ile uyumunuz sayesinde gözle görülür bir fark yakalayacaksınız .

Günümüzde yapılan en büyük hatalar.

1-) Takıma tank almamak;
Hayatta her şeyde olduğu gibi oyunun da belli bir düzeni vardır. Günümüzde tank almadan oynanması çok büyük bir hata. Eğer tank rolü gereksiz olsaydı; oyunun içerisinde yer almazlardı. Bunu bir kez daha düşünün.

2-) Tank rolüne yeteri kadar değer vermemek.
Bir önceki maddeye çok benzese de şöyle bir fark var tabii ki. Söz konusu durum; tankın önceliklerine aldırış edilmemesidir. Sizin oynadığınız ölümcül(!) rol kadar, tankın da sizi koruma rolünde olduğunu unutmayın.

3-) Tankı yalnız oynatmak.
Takımın, tankı yalnız bırakmasıdır. Yani unutmayın ki Tank rolü yalnız başına çok fazla bir işe yaramaz. Sizi koruyabilir ancak hasar eksiğini göz önünde bulundurmak gerek.

4-) Tankın yalnız oynaması taktiği.
Bu taktik de tamamen çocukça ve bilinçsiz hareketler ile tankın takımı bırakıp koridor ilerletmeyi denemesi sonucu oluşur. Herkes neler yapabileceğinin farkında olmalı.

5-) Tankın yapacağı hamlelere dikkat etmemek.
Örnek vermek gerekirse; tank, rakip takıma saldırıya geçtiğinde ona destek olmamak ve ölüme sürüklenmesini izlemek diyebiliriz. Tank rolünün desteğe ihtiyaç duyduğunu anlatmamıza sanırım zaten gerek yok.

6-) Tankın kasılmasına destek olmamak
Tankı tek başına bırakırsanız unutmayın ki kasılması çok zordur. Eğer bir tank ile aynı koridordaysanız tank belirli bir düzeye gelene kadar ona destek olarak yanında olmanız en doğru seçenek olacaktır.

7-) Tank rakibe kitle kontrolü sağladığında ona destek olmamak.
Çok açık ve net sanırım. Bir takım savaşında bütün rakipleri etkisiz kılsa dahi vereceği hasar kısıtlıdır. Gözünüzü açık tutmadığınız zaman kaçırılacak olan saniyeler belki de mutlak zaferi elinizin tersi ile itmenize neden olacaktır.

Bu günlerde ne yazık ki tank rolü; gerektiği değeri görmüyor. Çok sık yaşanan hatalar ile tankı kimse dikkate almadığı için, tank bütün rakibi etkisiz bıraksa dahi kendi takım arkadaşları ile uyum göstermediği için geç kalınıyor. Dolayısı ile saldırılar, beklenen etkiyi yaratamadığı gibi bazen takım savaşının kaybedilmesine bile sebep olabiliyor. Unutmayın ki tank, bütün bir takımın bel kemiğidir, beynidir. Bunlara dikkat edin ve bırakın yetenekli tankınız sizi yönetsin.

Tanklarda eşya seçerken size naçizane iki tavsiyem olacak. Birincisi; öncelikle rakibe odaklı eşyaları tercih edin. Yani hasar fazlalığı oranı hangi sınıfa ait ise o sınıfı ağırlıklı olarak tercih edin ya da oyunun gidişatına göre tercihlerinizi sürdürün. İkinci olarak ise bekleme süresi azaltan eşyalar satın almaya özen gösterin. Böylelikle daha rahat kitle kontrolü yapma fırsatı elde edebileceksiniz.

Mobile Legends Türkiye ailesi olarak size güzel oyunlar dileriz ….

Mobile Legends Tükiye

YORUM YAZ