Mobile Legends Türkiye topluluğu olarak, daha kaliteli ve zevkli oyun deneyimi için oluşturduğumuz platforma destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

Mobile Legends Türkiye

Takım olmak ve bir takım gibi çalışmak

Bildiğiniz üzere Mobile Legends beşer kişilik takımların bir araya gelmesi ile oluşan bir moba oyunudur. Bu yüzdende başarıya giden bu yolda da altın kural bir takım oyunu oynamaktır.

Aksi taktirde oluşan sonuçları hepimiz defalarca kez görmüşüzdür ama öncelikle oynarken hatayı başkasına attığınız kadar hiç kendinizde aradınız mı ? Hatayı kendinizde aramaya başlayın , öncelikle bu oyunda motivasyon en etkili silahtır aksi durumlarda zafere giden oyunda hepiniz bozgun yemişsinizdir. O yüzden yenilseniz dahil moral ve motivasyonunuzu bozmayın özellikle ricam lütfen sinirlenip feedlemeyin 🙏🏻 aksi taktirde o küçücük kazanma şansı bile yok olup gider. İkinci olarak hazır bir takımınız yoksa hero picklemede takımın seçmesine öncelik verin böylece boş olan mainleri siz doldurabilirsiniz.
Mobile Legends çok fazla pratik isteyen bir oyundur ve gerçek bir takım olabilmekte emek ister takım arkadaşınızı suçlamak yerine ona destek verin ve eksiklerini UYGUN bir dil ile söyleyin.Ayrıca bir heroyu seviyorsunuz diye onunda sizi sevmesi şart mı ? Değil . Kendinize uygun hero ve mainleri iyi seçin . Takımınızda da bu yönden kendilerini bilmeleri için fikir verin aksi taktirde sırf heroyu seviyorsunuz diye o da size iyi davranmayabilir .

Gelelim destekleşme kısmından takım gibi çalışma kısmına bir takım gibi çalışmak 5 kişinin bir bütün olduğunu unutmamaktan geçer en iyi skoru yapmak için çalışmayın sonuçta önemli olan kazanmak oyun içi destekleşin geride kalan kasılamamış takım arkadaşınız varsa kasılması için ona yardımcı olmayı deneyin faydasını görüceksiniz “killimi çaldın” ,”minyonumu sömürdün” , “mavi neden salmadın” demektense öncelikleri ve faydaları takım adına düşünün oyunda 4 mavi var sizde rakip mavisini çalmak için destek isteyin .
Oyun içi eşya seçimlerinde kendiniz bireysel fayda yaratacak eşyalar çıkmak yerine takım yararını düşünün bu sizi zafere emin adımlar ile taşıyacaktır. Yeteneklerin bekleme süresi çok olmasa bile unutmayın bu oyunda bir saniyeler kaderi belirleyebiliyor eğer oyundaki heronuzun kabiliyetleri takım yararına ise bunu takım savaşında en uygun anlara saklayın bırakın killeri takım toplasın önemli olan zafere ulaşmak.

Unutmayın ki bu bir oyun tabi bir e-sporcu değilseniz ne olursa olun eğlenmeye bakın iyi oyunlar.

Mobile Legends Türkiye ekibi…

YORUM YAZ