Mobile Legends Türkiye topluluğu olarak, daha kaliteli ve zevkli oyun deneyimi için oluşturduğumuz platforma destek olduğunuz için teşekkür ederiz.

Kahraman Alım Rehberi

Herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere Mobile Legends’da toplam 75 adet kahraman bulunmakta ve bu kahramanlar  belli başlı kategorilere ayrılarak değişik fiyatlara sahipler. Bizde bu kahramanlardan bazılarını amacıyla kahramanlara dair detaylı noktalara değinerek karar vermenizi kolaylaştırmasını umacağımız detaylı verileri bir araya getirdik.

32,000 SP (BP) Kahramanlar

Alpha
Alpha gerektiğince özel bir kite sahip melee bir şampiyon. En mühim özelliğiyse rastgele bir becerisini kullandığınızda Beta isimli bir tür alt-karakter de yardım etmeye gelerek yeteneğin kullanıldığı alana hücumyor. Bu sebeple gerektiğince bekleme vakitı azaltacak şekilde hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Grock
Grock tabiri caizse “kale” gibi bir kahraman. Görüntüsünden de ön görü edeceğiniz üzere duvarlar ve engelleri gerektiğince etkili kullanabiliyor. Birine saldırmadan evvelce bir duvara yakın şekilde pozisyon alın ve ikinci becerisiyle başlayın. Daha sonra ilk yeteneği kullanarak rakibi yavaşlatın ve sonra işini bitirin!Argus
Argus gerektiğince egzotik bir savaşçı. Argus’u en eğlenceli yapan kısım Ölüm Meleği yeteneği. Bu yeteneği kullandığınızda 5 saniyeliğine ölümsüz oluyorsunuz ve bu vakit vakitınce verdiğiniz hasar, beceri bittikten sonra size can olarak geri dönüyor.

Irithel
Irithel gerektiğince çok yönlü bir kahraman. Hızı ve darbe kuvvetiyle ön planda olmasından eşyalarınızı buna göre hazırlamanızı tavsiye ederiz. İlk becerisini kullanarak rakibinizin zırhını delin sonrasında ikinci becerisiyle süratini azaltın ve işinizi bitirin.

Lancelot
Oyunun en kuvvetli darbe kuvvetine sahip kahramanlarından biri olan Lancelot bilhassa üçüncü becerisinin sağladığı bilhassa oynaması gerektiğince eğlenceli kahramanlardan. Yetenek vakitı vakitınce hasar almayacağınızdan, tamamiyle kaba kuvvete odaklanabilirsiniz.

Lapu Lapu
Sizi uyarmamız gereken seyrek kahramanlardan olan Lapu Lapu’nun becerileri kavraması ve hatırlaması gerektiğince zorlu olan kahramanlardan. Ancak bir kez uzmanlaştığınızda muhakkak ortalığı toz duman edebilirsiniz.

Lolita
Lolita’nın sahip bulunduğu kalkan yardımıyla hayatta kalma olasığınız yüksek de olsa bu kalkanın yalnızca mesafeli otomatik hücumlara karşı çalıştığını unutmayın. Bütün becerilerini tam potansiyelinde kullanabilmek amacıyla gerektiğince çok eşyaya gereksinim duyduğundan, maçların ilk dakikalarında savunma merkezli oynayarak hayatta kalmaya çalışmalısınız.

Harley
Harley oyunun en ölümcül büyücülerinden bir tanesi. İkinci yeteneği size hareket süratinin yanısıra, ikinci kullanışınızda kaçış özelliği kazandırıyor. Eşyalarınızı düzenlerken kullanım vakitı azaltma ve büyü hasarı kuvveti edinmeye çalışın.

Hylos
Hylos gereksinimi olan anlam yüzünden gerektiğince mühür ve eşya bağımlısı bir kahraman. Yeteneklerini kullanmak amacıyla anlam yerine can kullanabiliyor olmanız bunu sıksık yapmanız gerektiği anlamını taşımıyor, aksine kullandıkça dezavantajlı bir hale düşüyorsunuz.

Odette
Odette grup savaşları amacıyla şaşırtıcı bir kahraman. Can çekme ve kullanım vakitı azaltma eşyalarıyla donattığınızda bir tank kadar hasar alabilir ve başka yandan ciddi zarara sebep olabilir.

 

Helcurt
Helcurt’un pasif yeteneği yardımıyla oyundaki en eşi benzeri olmayan kahramanlardan biri olmayı başarıyor. Öyleki rakibinizinin üzerinizde kullandığı her beceri neticesinde silence yiyecektir, bu sebeple kombo yapmaları gerektiğince zor. Ancak kaçış ve darbe seçenekleriniz sınırlı olmasından dayanıklı bir stratejiye gereksiniminiz var.Ruby
Ruby büyücü görüntülü bir savaşçı. Hem ikinci yeteneği hem üçüncü yeteneği rakibi kendisine çekerek stunlıyor ve böylelikle bütün gazabınızı rakibe yıkmak amacıyla size vakit doğuyor.

Johnson
Johson yüksek zırh ve büyü kuvvetine gereksinim duyan tank türü bir kahraman. Tank formunu aldığınızda ne kadar süratli gidiyorsanız darbeunuz o denli yüksek olacaktır. Bu sebeple kaçan rakiplerinizi kolayçe yok etmek amacıyla üçüncü yeteneği gerektiğince kullanışlı.

Vexana
Vexana bütün kuvveti kontrolünüze alabileceğiniz gerektiğince enteresan bir büyücü. Yetenekleri eşya gereksinimindan bağımsız olarak gerektiğince kuvvetli vurabilse de eşyalarla tamamladığınızda hiç kimsenin kaçarı yok.

Gatotkaca
Siz hiç savaşçı gibi vurabilen tank gördünüz mü? Artık göreceksiniz. Gatot ile ne kadar çok cana sahipseniz darbe kuvvetinüz o kadar artıyor. Ancak maçın ilk dakikalarında biraz defansif oynayarak eşyalarınızı tamamlamayı beklemeniz gerekiyor.

Roger
Roger’da uzmanlaşmanızın vakit alabileceği fakat yeterli düzeye ulaştığınızda ortalığı toz duman edebilecek bir kahraman. Benim de favorim olan bu kahramanın oyundaki her türlü senaryoya ideal bir yeteneği bulunmakta. Bu sebeple de oynaması en eğlenceli kahramanlardan.

Franco
Franco ölümcül tanklardan bir tanesi. Rakibinizle darbemayı bitirdiğinizde şayet belirli bir vakit hasar almazsanız canınız olağanüstü şekilde tekrar doluyor.

Akai
Mobile Legends’ın Kung-Fu pandası her beceri kullandığında belirli bir oran kalkan ediniyor. Bu sebeple en mühim eşya kullanım vakitı azaltan eşyalar. Ancak unutmamanız gereken bir nokta rakibinize her darbeunuzda bir ileri hasarın oranı azalıyor. Hesaplamayı kavradıktan sonra tekrar çok keyif alabileceğiniz kahramanlar arasına girebilir.

Karina
Karina hücum sürati ve kritik darbe merkezli bir kahraman. Bunların haricinde büyü kuvveti edinmeniz de gerektiğince yardımcı olacaktır. Birisini öldürdüğünüzde ya da assist yaptığınızda becerilerinin kullanım vakitleri ciddi oranda düşüyor.

Kagura
Kaguranın zorluk düzeyinin nerdeyse maksimum olması sizi şaşırtmasın zira gerçekte oynaması gerektiğince zorlu bir kahraman. Yeteneklerini kullanırken aklınızın karışması gerektiğince normal fakat hem ölümcül hemde kaçış amacıyla harika bir beceri kiti bulunmakta.

Zhask
İlk bakışta karmaşık gözüksede gerçekte kolay ve ölümcül kombosu olan bir kahraman Zhask. Bütün yapmanız gereken ilk becerisinizi stratejik olarak kullanmadan evvelce katiyen başka becerilerini kullanmayın ki bu sayede maksimum zarara ulaşabilesiniz. Üçüncü becerisini hem tuzak hem de kaçış aracı olarak kullanmanız mümkün.

Fasha
Fasha darbe kuvveti yüksek olmasa da muhakkak oynarken en çok keyif alacağınız bir büyücü. Zorluk srandardı belirtildiği kadar yüksek olmadığını düşündüğümüz Fasha biraz daha savaşçı-büyücü karışımı bir kahraman.

24,000 SP (BP) Kahramanlar

Diggie
Diggie her ne kadar destek kahramanı olarak listelenmiş olsa da tek destek derecesindeki yeteneği olan üçüncü yeteneği kullandığınızda grup arkadaşlarınıza kalkan sağlıyorsunuz. Eğlenceli bir başka yeteneğiyse kendini yumurtaya dönüştürerek hasardan korunması.

Fanny
Fanny’nin zorluk srandardı gerektiğince yüksek. 3 saniye geçmediği prosese sıksık kullanabileceğiniz mesafe-kapatma yeteneği dışında başka becerilerinin rastgele bir efekti bulunmuyor. Bu sebeple rakibinizi yok edebilmek amacıyla salt güce gereksiniminiz var.

Chou
Chou’nun becerilerini hatırlaması gerektiğince kolay. İlk olarak ikinci yeteğiyle charge olun, sonrasında ilk becerisiyle üçlü darbe gerçekleştirin ve üçüncü becerile de işinizi bitirin. Ancak husus eşyalara geldiği vakit gerektiğince değişik kombinasyonlar deneyebilmeniz mümkün.

Aurora
Aurora’nın üçüncü becerisiyle meteor olup rakibinizin üstüne yağabilirsiniz! Ancak pasif yeteneğinden maksimum yarar dayanıklıak istiyorsanız eşyalarınızı kullanım vakitı azaltma merkezli düzenlemelisiniz. Yetenekleri genelde toplu nüfuz ettiğinden spell vamp almayı da düşünebilirsiniz.

Estes
Estes tam anlamsıyla bir destek kahramanı ve bu sebeple arka planda olmanız ciddi ehemmiyet taşıyor. Bu sayede grup arkadaşlarınıza maksimum yardımı sağlayabilir ve üçüncü becerisiyle kaçmaya yeltenen rakiplerinize büyük darbe vurabilirsiniz.

Gord
Gord tamamiyle büyü kuvvetine dayalı bir kahraman. Eşyalarınızdan yeterli büyü kuvvetinü bir kez edindiğinizde rakiplerinizin kaçacak yer arayacağına emin olabilirsiniz. Büyü kuvvetinün yanısıra spell vamp ve kullanım vakitı azaltma edinmeniz halinde ise yok edici bir güç durumuna gelebilirsiniz.

Flywheel
Flywheel’in zorluk srandardı tavan yapmış olsa da gerçekte öğrenmesi çok uzun vakit almayan bir kahraman. Saldırı kuvveti ve sürati yüklenmeniz gerektiğince doğru bir karar olacaktır. Yeteneklerini gereken hale göre dilerseniz kaçış dilerseniz kaçanı yakalama hedefli olarak kullanabileceğiniz çok yönlü bir set olarak düşünebilirsiniz.

15,000 SP (BP) ve Altı

                                                                       

Bane
Bane amacıyla mühim oranda spell vamp gerekiyor bu sebeple eşyalarınızda olmasına özen göstermelisiniz. Gerekli oranı sağladıktan sonra hücum sürati edinmeniz de ilaveten yardımcı olacaktır.

Freya
Freya oyunda yalnızca gerçek parayla edinebileceğiniz tek kahraman.

NaNa
NaNa oynaması gerektiğince eğlenceli bir kahraman. Tek bozukluğu becerilerini kullanması biraz vakit aldığından rakibinizle aranızdaki uzaklığı iyi hesaplamalısınız. Pasif becerisi çok da çok güvenmemeniz gerekliliğini ilaveten belirtmek isteriz.

Balmond
Balmond’u bir tanktan ziyade savaşçı olarak oynamak çok daha akıllıca bir seçim olacaktır. Eşyalarınızda kullanım vakitı azaltma bulunduğuna emin olun. İlk becerisiyle savaşa başlayın, ikincisiyle ekstra hasar yaratın. Eğer rakibinizin canı yarıdan az ise üçüncü becerisinizle alaşağı etmeniz gerektiğince muhtemel.Miya
Miya müthiş süratli darbe kuvvetine sahip bir kahraman. Her bir darbeunuzda darbe süratiniz daha da artıyor ve buna eşyalardan alacağınız darbe sürati da eklendiğinde izlemesi de oynaması da gerçekte eğlenceli bir kahraman durumuna geliyor.

Clint
Clint’in becerileri yardımıyla rakibinizi her daim size yakın tutabilirsiniz. Sadece iki şeyden emin olun, ilki kendinizi uzaklaştırmamak, başkaiyse ikinci becerisini beş kez ard arda kullanmak.

Alice
Alice tank-büyücü karışımı enteresan bir kahraman. En mühim kazanımı spell vamp ve kullanım vakitı azaltma eşyalarından edindiğinden bunlara ilgi etmenizi tavsiye ediyoruz. Kombosuyla gerektiğince kolay ve kaçması zor.

Minotaur
Bir tank kahramanı olan Minotaur ile amacınız gerektiğince çok rakip doğrulusunda çevrelenmek. Eşyalarınızdan hücum sürati edinmeli ve Rage Moduna gerektiğince süratli giriş yapmaya çalışmalısınız.

Hilda
Hilda en verimli olarak çalılıkların arasında kendini gösterebiliyor. İkinci becerisini üç kez ardarda kullabilirsiniz. Üçüncü yeteneği ise tam bir iş bitirici vazifiyeti görüyor.

Rafael
Birkaç değişik oynama tarafı olan Rafael ile hücumdaysanız rakibinizin sürati gerektiğince düşüyor. Destek olarak oynarsanız grup arkadaşlarınızın süratini yükseltebiliyorsunuz. En mühim kazanımıysa tabiki kullanım vakitı kısaltma ve büyü kuvveti eşyaları.

Yazımızın burada sonuna geldik. Sizlere son bir mühim tavsiyemiz ise yeni bir kahraman satın almadan evvelce kesinlikle haftalık bedava kahramanlar arasına girmesini beklemek. Her ne kadar sizlere gerektiğince çok bilgi sunmaya çalışsak da en mühim etken bu kahramanları birinci elden kendiniz denemeniz. Bir ileri Mobile Legends yazımızda görüşmek üzere!

YORUM YAZ